Krzysztof Kąkolewski – polski publicysta, reporter, autor scenariuszy filmowych, opowiadań i powieści powiedział- „Fotografia stanowi dokument zanurzenia ludzi w czasie” więc nic tak bardzo, jak towarzysząca nam wszędzie fotografia nie jest tego odzwierciedleniem.
Okazuje się, że wielu z nas ma zamknięte w pamięci aparatów fotograficznych czy najbliższych, „zawsze pod ręką” telefonów, historie, ukryte tam ważne momenty z życia, czy wręcz wiele zdjęć układających się w jakąś ciekawą opowieść. W trakcie naszych zajęć, rozmawiając o kulturze przekazu, bo dzisiaj nie z kim innym jak z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi dzielimy się tymi historiami, doszliśmy do wniosku, iż warto pokazać to szerszej publiczności. Przecież, nie ważne jest, że fotografie, które będą naszym środkiem wyrazu, nie są najlepszej jakości, bo zrobione niedoskonałym aparatem w smartfonie, ważne, że niosą nasze emocje, nasze życie. Znany francuski malarz Eugene Delacroix powiedział, „gdybym nie miał farb, malowałbym błotem”. Szperając w naszych prywatnych zasobach, udało nam się wydobyć najciekawsze historie i „namalować światłem” na papierze fotograficznym, a ta wystawa pod tytułem „spojrzenia zwykłe” jest ukazaniem …zanurzenia ludzi w czasie … i jest specjalnie dla Was.
Ewelina Dereń, Sebastian Domalewski, Renata Górniak, Grażyna Gieparda, Piotr Janczyszyn, Marek Kosiński, Ewelina Koźlik, Joanna Ludwicka, Anna Szczygieł, Patrycja Roszak, Krzysztof Roszak, Aneta Topolska, Krystyna Trzebińska, Anna Wołejko
„Człowiek w kulturze, kultura w człowieku”