AktualnościBibliotekaBiblioteka Publiczna w SianowieDyskusyjny Klub KsiążkiStrona Głowna

Czy komisarz Mortka powróci? Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem w Sianowie

Pisze minimum 1000 słów dziennie i nie boi się trudnych tematów. Wojciech Chmielarz –  autor serii kryminałów o komisarzu Mortce, cyklu gliwickiego i powieści „Żmijowisko”  „Rana” , „Wyrwa” oraz „Prosta sprawa” 3 listopada 2021 roku spotkał się ze swoimi czytelnikami w sianowskiej bibliotece w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki i współfinansowane było przez Instytut Książki.

Złoty pocisk, Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru za „Żmijowisko”, błyskawicznie sprzedane prawa do ekranizacji, „Rana” na antenie radiowej Trójki.

Autor opowiedział publiczności między innymi o początkach kariery zawodowej, pracy dziennikarza gospodarczego, nawykach publicystyczno-dziennikarskich rzutujących na praktykę prozatorską, wreszcie o legalizacji szeroko rozumianej działalności literackiej oraz odnajdywaniu się w gąszczu typowych działań marketingowych. O tym, że pisanie powieści kryminalnej wymaga pewnego przygotowania. Opracowania planu, który staję się podstawą do pisania i który, jak pokazuje życie – jest często zmieniany tak, aby powieść stawała się jak najbardziej ciekawa i intrygująca, bo tylko tak można zainteresować czytelnika, żeby sięgnął po książkę.  Autor opowiedział także o kulisach pracy nad serialem „Żmijowisko”. Na koniec Wojciech Chmielarz zdradził publiczności swoje pisarskie plany na przyszłość, obiecując kontynuację z komisarzem Mortką w roli głównej a także zakończenie cyklu gliwickiego. Póki co, wszystkie powieści Wojciecha Chmielarza można wypożyczyć w sianowskiej bibliotece  oraz w filiach bibliotecznych.

Skip to content