Dożynki Gminne w Dąbrowie, 3 września

Przed nami Dożynki Gminne w Dąbrowie. To wspaniała okazja do zaprezentowania dobrodziejstwa i atutów Sołectwa Dąbrowa. Przede wszystkim upraw rolniczych, ale nie da się przejść obojętnie przy wartościach kulturalnych, które są w Dąbrowie. Chociażby zespół Wszystko Ma Swój Czas. Warto sobie zarezerwować termin.

Oczywiście nie zabraknie naszych gminnych zespołów śpiewaczych: Kwiat Paproci, Bursztyny czy Rosiczki. Na scenie wystąpi także fantastyczny zespół ELICE z przebojami lat 80 – tych i 90 – tych. Po koncercie będziemy się bawić wspólnie z DJ Piotr.

Najważniejszym jednak momentem w dożynkach jest podziękowaniu Bogu za tegoroczne plony i przekazanie pierwszego bochna chleba gospodarzowi dożynek, aby sprawiedliwie podzielił go wśród mieszkańców. Pełen ceremoniał rozpocznie się o godzinie 14:30 tuż po mszy świętej.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł możesz go udostepnić w sotial mediach

Warto przeczytać

Aktualności

To już w tym tygodniu…

To już w tym tygodniu na ulicach naszego miasta będziecie mogli spotkać kwestujące „Dziewczynki z zapałkami” 14-15 grudnia 2023 r. 9:00 -15:00 Pamiętajcie, cel jest

Read More »
Aktualności

Nasze choinki

Zerknijcie jakie mamy wspaniałe i pięknie ubrane choinki, które dostaliśmy od Agnieszki i Daniela Kalickich Zapewniamy, że taka choinka świeżo wycięta na plantacji, zdecydowanie dłużej

Read More »
Skip to content