Grono Ekspertów – II Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Poniesie nas Muzyka”

II Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dzieciecej i Młodziezowej „Poniesie nas muzyka”💜🎙🎶nabiera tempa, a przygotowania idą pełną parą., tym bardziej, że finałowa gala już tę sobotę 2️⃣2️⃣ kwietnia 2023r. o ⏰1️⃣1️⃣ w Kino Zorza w Sianowie

⬇️Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam sylwetki jurorów⬇️

💜Ewa Szereda💜

obrazek

–absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu W latach studenckich związana z chórem Politechniki Wrocławskiej występowała w międzynarodowych konkursach chóralnych ( Barcelona, Tolosa, Wilno, Tallin, Nancy, Aberdeen, Paryż, Londyn Oxford, Udine) . Od 1991 r. w Koszalinie gdzie zakłada chór Dysonans w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych prowadząc tam edukację muzyczną nieprzerwanie do dziś. Z chórem dokonuje prawykonań, tworzy wielkie dzieła wokalno-instrumentalne we współpracy z Filharmonią Koszalińską, współpracuje z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, bierze udział w programach Unii Europ. ,,Socrates Comenius” w Czechach i na Słowacji. Zdobywa z chórem wiele nagród na konkursach muzycznych oraz nagrody: Ministra Kultury, Dyrektora CEA oraz Prezydenta Miasta Koszalin. Współpracowała z wieloma zespołami chóralnymi koncertując w Austrii i Niemczech. Przez wiele lat była koordynatorem Ogólnopolskiego Programu ,,Śpiewająca Polska” współpracując z Narodowym Centrum Kulturyi koncertując ze swoimi zespołami w Filharmonii Narodowej oraz podczas festiwalu Vratislavia Cantans we Wrocławiu.

Od 2013 r współpracuje z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną prowadząc zajęcia muzyczne na studiach podyplomowych, a od 2021 z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koszalinie.

Juror Ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych oraz pedagog chórmistrz międzynarodowych warsztatów chóralnych w Hiszpanii.

Od 12 lat dyrygent chóru Koszalin Canta , z którym zdobywała :złote i srebrne pasma podczas licznych ogólnopolskich festiwali muzycznych oraz koncertowała wielokrotnie z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej podczas Międzynarodowych Festiwali Organowych i wielu wydarzeń Koszalina, m.in. podczas uroczystego otwarcia siedziby Nowej Filharmonii .

Członek jury –💜Zbigniew Dubiella💜

obrazek

Jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Gr. Bacewicz w Koszalinie w klasie śpiewu solowego. Następnie swą muzyczną edukację kontynuował na Gdańskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył na dwóch wydziałach; dyrygentury chóralnej oraz gitary klasycznej. Jest cenionym pedagogiem gitary, od lat bardzo często zapraszanym jako wykładowca i juror konkursów muzycznych w kraju i zagranicą. Wpisany na listę ekspertów Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Wieloletni dyrektor artystyczny festiwali muzycznych w Krynicy-Zdroju, Trzęsaczu i w Koszalinie. Na co dzień pracuje w ZPSM im. Gr. Bacewicz w Koszalinie. Przez wiele lat był zastępca redaktora naczelnego periodyku Świat Gitary, a obecnie jest redaktorem magazyny fachowego Sześć Strun Świata. Jest organizatorem wielu wydarzeń muzycznych w Koszalinie i innych miastach w kraju.

💜Maja Ignasiak💜 – Członek Jurry

obrazek

Absolwentka koszalińskiego liceum sztuk plastycznych i wydziału pedagogiki UAM; z wieloletnim doświadczeniem pracy w zawodowych teatrach dramatycznych (i jednym lalkowym), a później w lokalnych i regionalnych dziennikach, tygodnikach, telewizjach i radiu. Od 2008 roku nieprzerwanie związana z koszalińską telewizją MAX, gdzie relacjonuje wydarzenia w mieście, głównie ze sfery kultury i sztuki. Etatowo związana natomiast z Filharmonią Koszalińską, gdzie zajmuje się m.in. działaniami promocyjnymi. Wyczulona na czystość i kulturę języka ojczystego. Po pracy realizuje swoje pasje artystyczne, rysując, malując, tworząc biżuterię i swetry, śpiewając (m.in. w chórze), grając w spektaklach charytatywnych. Miłośniczka psów (szczególnie jamników), muzyki dawnej, wegańskiej kuchni i literatury kryminalnej.

Członek Jury –💜Ireneusz Szereda💜

obrazek

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Od najmłodszych lat muzyk wrocławskich orkiestr dętych.

W latach studenckich związany jako muzyk instrumentalista z Operą Wrocławską

i Teatrem Współczesnym we Wrocławiu . Jako trębacz brał udział z zespołem Piotra Barona w przedstawieniach ,, Panna Tutli Putli”, ,,Zezowate szczęście” u boku wybitnych aktorów jak Henryk Talar pod dyrekcją Jana Prochyry.

Muzyk różnych formacji : założyciel zespołu reggae, z którym występował w Jarocinie , i w katowickim ,,Spodku” .

Z kwintetem jazzowym SM II st. w Łomży pod patronatem Ministerstwa Kultury wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Kazaniu.

W Koszalinie od 1991 r. gdzie podjął pracę jako trębacz Filharmonii Koszalińskiej.

Jest założycielem Big- Beandu w ZPSM w Koszalinie, z którym przez wiele lat koncertował na rzecz środowiska lokalnego.

Pełnił funkcję koordynatora ruchu amatorskiego przy wojewódzkiej bibliotece ,

uczestnicząc na przeglądach i festiwalach muzycznych.

Pracował z zespołem śpiewaczym ,,16 Południk”oraz pełnił funkcję dyrygenta w chórze Wyższej Szkoły Oficerskiej. Współpracował jako chórmistrz w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów ,,Śpiewająca Polska” – region Koszalin.

Obecnie muzyk etatowy Filharmonii Koszalińskiej , a od września 2021 dyrygent chóru ,,Frontowe Drogi’’.

Serdecznie Zapraszamy 👋👋👋

Oficjalnym Sponsorem nagród i Patronem Konkursu jest Powiat Koszaliński

Patronat Konkursu: Gmina Sianów @TV Max

obrazek
Jeżeli podoba Ci się ten artykuł możesz go udostepnić w sotial mediach

Warto przeczytać

Aktualności

Błyskawiczny konkurs plastyczny

𝐔𝐰𝐚𝐠𝐚❗️𝐔𝐰𝐚𝐠𝐚❗️Biblioteka Publiczna w Sianowie ogłasza konkurs na kartkę bożonarodzeniową 🎄 💫𝙺𝚊𝚝𝚎𝚐𝚘𝚛𝚒𝚎 𝚠𝚒𝚎𝚔𝚘𝚠𝚎 𝟹-𝟾 𝚕𝚊𝚝, 𝟿-𝟷𝟺 𝚕𝚊𝚝 ✨ 𝐍𝐚 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐞 𝐜𝐳𝐞𝐤𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝟏𝟑 𝐠𝐫𝐮𝐝𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫𝐨𝐤𝐮

Read More »
Aktualności

Jesienny klimat w pracach

Iście jesienny klimat na warsztatach rysunku i malarstwa Każdy pracuje w swoim artystycznym tempie, z luzem twórczym ale pod okiem niezastąpionej Anny Wojcieszek foto: SCW

Read More »
Aktualności

Imieniny Miasta Sianów

Imieniny Miasta Sianów skąd taka impreza? 13 listopada 1946 – Komisja Nazw Miejscowych przy Ministerstwie Administracji Publicznej ustaliła zgodnie z propozycją Instytutu Bałtyckiego – Wydział

Read More »
Aktualności

Mikołajkowy Koncert Filharmonii Koszalińskiej dla dzieci

Przed nami kojenie wydarzenie, a z racji tego, że święta tuż, tuż ✨🎄to… 👇🎅 𝐌𝐈𝐊𝐎Ł𝐀𝐉𝐊𝐎𝐖𝐘 𝐊𝐎𝐍𝐂𝐄𝐑𝐓 𝐅𝐈𝐋𝐇𝐀𝐑𝐌𝐎𝐍𝐈𝐈 𝐊𝐎𝐒𝐙𝐀𝐋𝐈Ń𝐒𝐊𝐈𝐄𝐉 𝐃𝐋𝐀 𝐃𝐙𝐈𝐄𝐂𝐈 ✨🎼🎷🎺🎻📅 6 grudnia (środa)⏰ 18:00📍

Read More »
Skip to content