AktualnościBibliotekaBiblioteka Publiczna w SianowieStrona Głowna

Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne

26 kwietnia 2023 roku w Sianowskim Centrum Wiedzy odbył się 54. Gminny Turniej Recytatorski pt. „ Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było poszerzanie horyzontów myślowych dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie piękna i kultury języka polskiego. Turniej podzielony był na trzy kategorie: „ptaszęta” (uczniowie klas I –III), „ptaszki” (klasa IV-VI), „ptaki” ( uczniowie klas VII-VIII), wszyscy recytowali jeden utwór – wiersz.

W czytelni biblioteki usłyszeć było można miedzy innymi utwory Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Wisławy Szymborskiej, Karola Szpalskiego. W turnieju udział wzięło 21 dzieci. Trzeba przyznać, że tegoroczny turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie i komisja naprawdę miała bardzo ciężką pracę, aby wyłonić laureatów. Po burzliwych obradach komisja postanowiła nagrodzić:

w kategorii „ptaszęta”: Aleksandrę Hinz, Adama Wrońskiego, Julię Gryciuk, Laurę Poznańską

w kategorii „ptaszki” nagrodzono: Ulę Kuc, Jakuba Cichockiego, Lenę Białowąs

w kategorii „ptaki” jury nagrodziło: Maję Niewiadomską

 wyróżnienia otrzymali: Oskar Topór, Franciszek Merker, Hanna Iwko

Laureaci 2 głównych miejsc, będą reprezentować gminę Sianów w zmaganiach powiatowych, które odbędą się dla „ptasząt” 15 maja o godz. 10.00, dla „ptaszków” 16 maja o godz. 10.00 i „ptaków” 17 maja o godz. 10.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Skip to content