Spotkanie-„Powstanie Styczniowe 1863-1864”

Za nami pierwsze spotkanie historyczne realizowane w ramach zadania „Powstanie Styczniowe 1863-1864 – wiem i pamiętam!” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” z Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

W spotkaniu historycznym udział wzięli uczniowie klas szóstej, siódmej oraz ósmej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sianowie. Prelekcję poprowadził Arkadiusz Pater – nietuzinkowy pasjonat i nauczyciel historii, twórca kanału „Co za historia”.
Przybliżył on uczniom Powstanie Styczniowe w sposób ciekawy, językiem przystępnym dla młodzieży, zdradzając kilka ciekawostek, których na próżno szukać w podręcznikach. Całość spotkania przebiegała w dość swobodnej atmosferze, na zasadzie rozmowy między prowadzącym a uczniami, dzięki temu młodzież aktywnie w nim uczestniczyła.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 863-1864”.


Jeżeli podoba Ci się ten artykuł możesz go udostepnić w sotial mediach

Warto przeczytać

Aktualności

To już w tym tygodniu…

To już w tym tygodniu na ulicach naszego miasta będziecie mogli spotkać kwestujące „Dziewczynki z zapałkami” 14-15 grudnia 2023 r. 9:00 -15:00 Pamiętajcie, cel jest

Read More »
Aktualności

Nasze choinki

Zerknijcie jakie mamy wspaniałe i pięknie ubrane choinki, które dostaliśmy od Agnieszki i Daniela Kalickich Zapewniamy, że taka choinka świeżo wycięta na plantacji, zdecydowanie dłużej

Read More »
Skip to content